FIZJOTERAPIA

Nasi fizjoterapeuci to specjaliści w swoich dziedzinach. Dzięki zdobywanej latami wiedzy (zarówno teoretycznej, jak i praktycznej) potrafimy doskonale zająć się swoimi pacjentami. Zajmują się fizjoterapią sportową, terapią manualną, rehabilitacją neurologiczną i ortopedyczną, terapią metodą P-DTR. Nie są nam obce współczesne metody diagnozowania i leczenia, a w swojej pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem pacjenta. Twoje samopoczucie jest dla nas najważniejsze!

REHABILITACJA

ORTOPEDYCZNA

Dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe (zarówno w wyniku bezpośredniego urazu, jak i bóle powstałe bez uchwytnej przyczyny). Czasami etiologia problemów ortopedycznych może być bardzo złożona – wiele czynników może wpływać na nasilenie dolegliwości. Ważne jest zatem podejście wieloaspektowe, skupiające się na odpowiednio dobranej terapii manualnej, ćwiczeniach ruchowych oraz zmianach codziennych nawyków, jak i późniejszej profilaktyce

REHABILITACJA

PO ZABIEGACH OPERACYJNYCH

Kluczem do prawidłowo wykonanego zabiegu operacyjnego jest nie tylko doświadczenie operatora i lekarza prowadzącego, ale również okres przed i pooperacyjny. Odpowiednie przygotowanie motoryczne przed zabiegiem znacznie zmniejsza ryzyko występujących powikłań pozabiegowych związanych z siłą mięśniową, zakresami ruchomości, czy też czuciem głębokim. Umiejętnie przeprowadzony proces rehabilitacji skraca czas powrotu pacjenta do czynności dnia codziennego.

REHABILITACJA

NEUROLOGICZNA

Obecnie człowiek musi zmagać się z tonami przetworzonej żywności, życiem w przewlekłym stresie i brakiem odpoczynku. Generuje to szereg problemów oddziałujących na wszystkie układy naszego ciała. Uwagę powinniśmy skupiać przede wszystkim na prawidłowym działaniu naszego ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, jego praca polega bowiem na skutecznym zarządzaniu i odbieraniu bodźców ze środowiska. Prawidłowy odbiór tych bodźców oraz ich interpretacja pozwala na wygenerowanie dobrej odpowiedzi w postaci poprawy jakości ruchu.