TLENOTERAPIA I KRIOKOMORA

Kriokomora to jest urządzenie, które wykorzystywane jest do leczenia zimnem, czyli krioterapii ogólnoustrojowej. Wykorzystuje się bardzo niskie temperatury, mające prozdrowotny wpływ na cały organizm człowieka. W kriokomorze panuje temperatura od −60’C do −150’C.
PRZED ZABIEGIEM
Ochraniamy bardziej wrażliwe miejsca i zakładamy:

SEANS W KRIOKOMORZE

Kriokomora składa się z dwóch pomieszczeń:

KOMORA WSTĘPNA

przedsionka, w którym panuje temperatura −60’C.
W nim nasz organizm adaptuje się
do docelowej temperatury,

Komory zasadniczej

tu temperatura sięga −150’C,
a czas przebywania w niej pacjenta
trwa do 3min.

Podczas przebywania w kriokomorze powinniśmy wolno się poruszać: spacerować w miejscu, wykonywać powolne ruchy oraz oddychać spokojnie. Nie wykonujmy gwałtownych ruchów – nie klaszczmy ani nie pocierajmy ciała dłońmi.

komora

HIPERBARYCZNA

Terapia tlenowa odbywa się w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu (które u nas, w Holicenter, nazywamy pieszczotliwie skarpetą). To naturalna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia. Polega na poddawaniu Cię działaniu mieszanin gazowych, które zawierają wysokie stężenie tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Terapia ta jest najefektywniejszym sposobem dostarczenia cząsteczek tlenu do wszystkich komórek ciała, także uszkodzonych lub zmienionych chorobowo, co szczególnie w ostatnich czasach stało się przydatne. Przywraca mechanizmy naprawcze, regeneracyjne i obronne organizmu.

ILE TRWA ZABIEG

Do komory hiperbarycznej wejdziesz na ok. 45 minut. Po wejściu nastąpi stopniowe zwiększanie ciśnienia – aż do momentu osiągnięcia wymaganej wartości. Ta wartość jest utrzymywana na stałym poziomie w trakcie całego seansu terapeutycznego. Chcąc osiągnąć jak najlepszy rezultat, regularnie poddawaj się seansom terapii w komorze hiperbarycznej.

Czas i ilość zabiegów oraz wysokość ciśnienia dostosowuje się indywidualnie do Twoich potrzeb.

Siłownia, fizjoterapia, fitness, dietetyka, tlenoterapia – w jednym budynku zebraliśmy to, dzięki czemu zadbamy o Twoje zdrowie. Stworzyliśmy miejsce dostępne dla wszystkich. Miejsce, gdzie kameralna atmosfera to nie wyświechtany frazes, tylko klucz, otwierający dla Ciebie drzwi do każdej z sal, gdzie pomyślisz, że właśnie tu czujesz się dobrze i chcesz z nami zostać.

Bez zadęcia, za to z mnóstwem uśmiechu. Już cieszymy się na myśl, że możemy Cię poznać!

.